استدلال زیباروزی حدود هفتاد نفر از علماء أهل تسنن که هر کدام حافظ صد هزار حدیث بودند ، از مرحوم علامه امینی (صاحب مجموعه کتب الغدیر) برای صرف شام دعوت می‌کنند اما ایشان امتناع می کنند. آنها با اصرار فراوان بالاخره ایشان را راضی می کنند اما ایشان شرط می گذارند که هیچ بحثی در آن جلسه مطرح نشود و آنان هم می‌پذیرند.

پس از صرف شام آنها پیشنهاد بحث می کنند اما حضرت علامه بر اساس قراری که گذاشته بودند از آن امتناع می‌کنند. یکی از آن حافظان پیشنهاد می‌کند پس برای تبرک جلسه هر کداممان فقط یک حدیث نقل کنیم.

این پیشنهاد پذیرفته می‌شود و هر کدام حدیثی را نقل می‌کنند تا اینکه نوبت به حضرت علامه می‌رسد ایشان می‌فرمایند من به این شرط حدیث نقل می‌کنم که آقایان ابتدا به معتبر بودن یا نبودن آن حدیث اعتراف و اقرار کنند.

همه می‌پذیرند و ایشان می‌فرمایند : قال رسول الله صلی الله علیه و آله : من مات و لم بعرف امام زمانه مات میته جاهلیه . (هر که بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلی و کافر مرده است) آنگاه از یکایک حضار می‌خواهند تا نظرشان را نسبت به صحت حدیث اعلام کنند که همگان بر صحت آن تأکید می‌کنند.

آنگاه حضرت علامه می‌فرمایند اکنون از شما پرسشی دارم و آن اینکه آیا حضرت زهرای أطهر سلام الله علیها امام زمان خویش را می‌شناخت یا خیر ؟ و اگر می‌شناخت امام زمان ایشان که بود ؟

مدتی طولانی همه سر به زیر بودند و سپس یک به یک جلسه را ترک کردند.

زیرا اگر می‌گفتند : آن حضرت امام زمانش را نمی‌شناخته پس کافر از دنیا رفته با سخنان صریح پیامبر أکرم صلی الله علیه و آله درباره‌ی طهارت و ایمان و مقام والای ایشان مغایرت پیدا می‌کرد و اگر می‌گفتند : امام زمانش را می‌شناخته ، نمی‌توانستند « ابوبکر » را امام زمان آن حضرت اعلام کنند زیرا به اعتراف معتبرترین محدثین اهل تسنن مثل « بخاری » حضرت زهرا سلام الله علیها با غضب نسبت به ابوبکر از دنیا رفتند ، پس به ناچار باید به امامت و خلافت و وصایت أمیرالمومنین حضرت علی صلوات الله علیه اعتراف می‌کردند ، لذا با خجالت جلسه را ترک کردند.

خداوند آن عالم علامه و فرهیخته و بیدار و مجاهد را با حضرت زهرا سلام الله علیها و امیرالمومنین صلوات الله علیه محشور و آن دسته از علماء زمان ما را که مدتی است «هیچ احساس خطرنمی‌کنند» از خواب غفلت بیدار فرماید.


برای این مطلب نظری ثبت نشده است و یا نظر شما هنوز مورد تایید مدیر سایت قرار نگرفته است