چگونه کفار میخواهند میان خدا و رسولانش جدایی پدید آورند؟قرآن در سوره نساء می فرماید:

 

إِنَّ الَّذينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُريدُونَ أَنْ يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِكَ سَبيلاً (150) 

أُولئِكَ هُمُ الْكافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْكافِرينَ عَذاباً مُهيناً (151)

 

به نظر شما « یهودیان و مسیحیان و مسلمانانِ کافر » چگونه می خواهند میان خداوند و رسولان الهی ، « جدایی » پدید آورند؟


ر.جاودان     1397/05/30 - 08:01
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صلی علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم واهلک اعدائهم با تشکر از زحماتتون بابت طرح سوال های خوب و اینکه مارا به اندیشیدن تشویق می کنی و عذر خواهی بابت تنبلی و سستی و قدر دان این همه نعمت ها نیستیم مثل کلاس های خوب، ارسال صوتی و فایل های پاورپوینت هایی که برای ما در کانال قرار می دهی. افرادی که به تمام مقدسات کافرند، امروزه ممکن است ادعای دین و دیانت کنند ولی متاسفانه خود را بالاتر از همه می دانند و دیگران را تحقیر می کنند. برای بالا رفتن خود، خیلی از اقشار به ظاهر ضعیف را نه تنها نمی بینند بلکه زیر پای خود له می کنند. نه تنها کمک نمی کنند بلکه مانع کمک هم می شوندو برای اینکه مثلا آمریکا و اسرائیل را از خود راضی کنندمتاسفانه ملت خودرا تحقیر می کنند و زیر پای خود را له می کنند. متاسفانه ممکن است ظاهرا لباس روحانیت به تن دارند، مراسم عزاداری بر پا می کنند مسجد می سازند، سفره می اندازند، زیارت مکه و.. داشته باشندولی این اعمال فقط یک نقابی است تا خودشون و مردم را گول بزنند. اهداف این ها این است که خودشون را فقط بالا ببرند به هر قیمتی تا یاری شیطان کنند و مثل شیطان و بدتر از شیطان عمل کنند. این ها می خواهند همه چیز زیر سلطه خود قرار دهند تا به بالاترین لذت های مادی و دنیویی برسند. این ها فکر می کنند که با له کردن دیگران می توانند بالا بروند ولی نمی توانند. بله ممکن است موقتا و ظاهرا و سطحی برسند ولی این عوامل نه تنها ارضاشون نمی کنه بلکه بدتر تشنه ترشون می کنه. چرا که مثلا طرف تشنه است و باید دنبال آب سالم و گوارا برود هرچقدر آب شور بخورد تشنه تر میشه. این ها می خواهندنیاز و تشنگی خود را برطرف کنند ولی با چیزهای کاذب و باطل که هیچ وقت موفق نمی شوند. همیشه حق بوده و هست و باطل هیچ وقت نمی مونه. این افشاء و این هشدار الهی باید این پیام ها برای مومنین داشته باشد که مومن باید کیس و به هوشیار باشد همیشه و هرآن و هر لحظه ای. مومن باید بداند که صراط مستقیم یک راه باریکی است که همیشه باید در حال تعادل و قیام بود تا سقوط نکند. و بداند در این راه باید جهاد کند و صبر و تلاش. باید بصیرت و عمل احسن خود را بالا برد و از هر نوع انحراف و غفلت و تکبر دوری کرد. مومن باید گول ظواهر را نخورد و بداند هر لحظه در حال کنکور دادن و امتحان دادن است و از هرگونه غفلت به دور ماند.

با سلام و تشکر فراوان از حُسن ظن و ابراز لطف و نظرات مؤمنانه شما. ضمن تأئید مطالب شما ، یک پیام این آیه و آیات مشابه آن اینست که : مؤمنین در هر زمان و هر عرصه ای باید بدانند که با دشمنان حیله گر و مکار زیادی مواجه هستند که انواع شبهات و شایعات و ابهامات، باورهای آنان را مورد تهاجم قرار می دهند. لذا بیش از هر زمانی مؤمنین باید باورهای خود را در نورانیت عقل و وحی ، تقویت کنند و استحکام ببخشند تا در مواجهه مستقیم و غیر مستقیم اذناب شیاطین و عوامل نفوذی استکبار، دچار غفلت و انحراف و تخلف نشوند. إن شاء الله تعالی

آذرباد     1397/05/20 - 04:14
باسلام وتشکر از شمااستاد گرامی .جمله ی "اطاعت از دل" و" اطاعت از احساس" واقعا تکاندهنده وبسیار تاثیرگذار برای من بود.انسان در شرایط مختلفی ممکن است دچار این غفلت بشود. بروز بعضی رفتارها در افراد حتی در سنین بالا نشان میدهد این تاثیرگذاری آنچنان میتواند عمیق باشد که ازکودکی تا بزرگسالی همه زندگی ما در بر بگیرد.اگر بخواهیم این اطاعت از احساسات را کمتر در رفتارها ببینیم بخصوص از دوران کودکی ونوجوانی قابل آموزش میباشد؟ واقعا ممنونم از اینکه این آیات را جلوی چشمان ما میگذارید ومطلب را روشن ودقیق بیان میکنید.خداوند به شما سلامتی وخیر فراوان عنایت فرماید.

با سلام به شما و تشکر از تأئیدات شما. ببخشید قبلا پاسخ شما به طور مفصل داده شد اما به دلیل قطع برنامه، ارسال نشد و اکنون به همین مختصر اکتفا بفرمائید. بهترین روش برای « عاقل‌تر » شدن فرزندان اینست که به جای « توصیه کردن » در هر زمینه ( که برای احتمالا هیچ فرزندی خوشایند نیست)، آنها را در هر کاری ابتدا به اندیشیدن و به « تشخیص » خودشان توجه دهیم و بعد از آن « اگر لازم بود »،« نظر خودمان » را هم ارائه کنیم اما باز باید فرزند را به تشخیص خودش ارجاع دهیم.. موفق باشید.

آذرباد     1397/05/14 - 02:28
باسلام وعرض احترام خدمت شما استاد بزرگوار.افرادی که مقدسات را کافرند در واقع تعالیم الهی را مانعی برای لذتها وتمایلات بی انتهای خود میدانند وبرای رسیدن به مقصود خود ابتدا " ظاهر" مقدسات را تغییراتی پلکانی میدهند مثلا برای برداشتن حجاب در میان مسیحیان تصاویر حضرت مریم سلام الله را در نقاشیها بدون پوشش برای سر کشیدند وکم کم این پوشیدگی را کمتر کردند .مجسمه هایی برهنه از حضرت مسیح علیه السلام وحضرت یحیی و... ساختند وهم زمان از کسانی که لباس مقدس پوشیده بودندمثل"کشیشها" "ذهنها"را آلوده کردند که البته از ابزار هنر ورسانه فن بیان وکلام وشعر برای گیج کردن مردم وفریب دادن آنها استفاده کردند و همین مسیر همچنان با ابزار پیشرفته تر در حال ادامه میباشد . تنهاراه فریب نخوردن مراجعه و بازگشت به کلام خداوند که توسط پیامبران برای بشریت فرستاده شده میباشد . البته تاوقتی با "فطرت انسانها "و"چراغ روشن عقل" که درهمه ما به امانت قرار داده شده راه زندگی را طی کنیم هرگز از مسیر پیامبران الهی خارج نخواهیم شد .مدعیان دروغین دوستدار بشریت ،خدا را قبول دارند اما خود را "دایه ی"مهربانتر از مادر"معرفی میکنند تا خود حاکم باشند نه " احکام " خداوند .

با سلام و درود فراوان به شما و سلام به اظهار نظر عاقلانه و مؤمنانه شما. آری، هم اکنون مشخصا جبهه استکبار و صهیونیسم در سطح جهان و عوامل از خودغافل و مزدور و خائن آنها در داخل کشور و در دولت و مجلس، دانشگاهها، رسانه ها و اقشار باسواد مردم به اشکال مختلف و با ابزار گوناگون تلاش می کنند جدایی دین از سیاست، جدایی اخلاق از اقتصاد، جدایی عقلانیت از زندگی و جدایی انسان از مسئولیتهای آسمانیش را ترویج کنند و فرهنگ « سکولاریسم » و « جامعه چند صدایی » را گسترش دهند و با « رشد و بالندگی » و « وحدت » و « خوداتکایی » و « خودکفایی » مردم ، مبارزه کنند و آنها را به غفلت و فلاکت و بردگی و مصرف گرایی و هرزگی و فساد و فحشاء بکشانند. آنها وانمود می کنند که « خدا » را قبول دارند اما ادعا می کنند که « قرآن »،« سخنان محمد » یا « آموزه های حضرت سلمان » یا « آیات شیطانی و سحر و جادو » و احکام شرعی هم، « نظرات آخوندها » است و هیچکدام « کلام خداوند » نیستند. آنها وانمود می کنند که « عقل » را قبول دارند اما در فیلمها و سریالها و حتی در هئیتها مردم را به « اطاعت از دل » و « احساسشان » دعوت میکنند. لذا امروز مواجه هستیم با افرادی که در هیئتهای مذهبی هسند یا در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند اما « نماز » نمی خوانند و « روزه » نمی گیرند. خدا را قبول دارند، سگ هم دارند، ماهواره هم دارند، شراب هم می خورند. عبا و عمامه دارند با زن کافر سلفی هم میگیرند و به راحتی دروغ می گویند و خیانت و اختلاس هم میکنند. اما آنها نمیدانند که اگر « رشته امور » به اندازه « مو » باریک شود با عنایت الهی و به برکت وجودی عاقلان مؤمن و صالح و صادق، « پاره » نمی شود.

مریم امیری     1397/04/17 - 13:33
بسم الله... راه حق. ایمان ب خدا و تمام پیامبران است. ایمان ب بعضی از پیامبران و کفر ب بعضی دیگر سعی در ایجاد راهی جدید و جدا کردن راه پیامبران از راه حق است. یا ایمان ب خدا اما کافر بودن نسبت ب پیامبران و دستوراتشان جدا کردن راه پیامبران از راه حق و خداوند است . ک البته کافران ب همان اولی هم کفر می ورزند ...

با سلام به شما و تشکر از ابراز نظر درست شما. لطفا بیاندیشید و بفرمائید افرادی که به تمام مقدسات کافرند « امروزه » چگونه میان خدا و رسولان او جدایی می اندازند؟ و چه اهدافی دارند؟ چه سودی از این خباثت خود می برند؟ و با چه « ابزارهایی » و با چه « عواملی » و با چه « عناوینی » این رذالت خود را دنبال می کنند؟ و این إفشاء الهی و این هشدار الهی، چه پیام و مسئولیتی برای مؤمین دارد؟