حمايت‌هاي ويژههر چند كه ممكن است همة كشورها و همة مردم در حوادث ناگوار به دوست و دشمن ياري كنند اما حمايت‌هاي ويژه و كمك‌هاي خاص دفاعي ‌، فقط نسبت به كشور و فردي ابراز مي‌شود كه دوستي و هم‌پيماني و حمايت خود را از مواضع طرف كمك‌كننده ، قبلا اثبات كرده‌ باشد.

طبق اين اصل و قاعده ، فقط بندگاني مي‌توانند از نصرت و حمايت خاص الهي ( عليه كافرين ) برخوردار شوند كه با نظام ارزشي الهي موافق و همسو باشند و ارزش‌هاي الهي را حمايت كنند و از حمايت و نصرت و قدرت الهي ، عليه مصالح خود و خلق به كار نگيرند :

لَينـصُـرنَ اللهُ مَن ينصُرُه ...

الذين إن مكناهُم  في الارضِ أقاموا الصلوةَ و آتوا الزكوةَ و أمَروا بالمعروف و نـهوا عن المُنكرِ...(22/40)


مطهره تابش     1395/10/21 - 22:06
با عرض سلام وتشکر ایا حمایت از سایر انسانها فقط بخاط انسان دوستی (بدون در نظر گرفتن دوستی وهم پیمانی )میتواند صورت گیرد؟ وایا چنین حمایتی میتواندارزشمند باشد؟ البته فقط در روابط وتعاملات انسانها عرض کردم وگرنه در رابطه با خالقمان که صریح ایه چنان که فرمودید این است که یاری خاص شامل کسانی است که خدا را یاری کرده اند

با سلام . پرسشتان برایم خیلی روشن نیست. ما مسلمانان به « هر مخلوقی » به عنوان « همسر، همسایه، همشهری، هموطن، همنوع و مخلوق خداوند »، باید « احترام » بگذاریم و به او « عاقلانه و مومنانه » ، « کمک صالح » کنیم. پس بهترین کمک عاقلانه به بیمار ، درمان ، و به گمراه ، هدایت اوست ، و کمک به « دندان پوسیده » ، « کشیدن و کندن » آن است و .... و بهترین کمک برای « إطفاء حریق » ، جلوگیری از رسیدن « اکسیژن » به آتش است. پس حمایت و کمک نکردن به کدخدا و به داعش و به خائن و ... بهترین لطف و محبت و احترام به آنهاست.