آمپول فشارگاهي « بدن مادر » براي « تولد فرزند » ، « فشار » و قدرت لازم را ندارد. لذا پزشکان با تزريق « آمپول فشار » و تحريك اندام مادر ، زايمان را میسّر و فرزند را از خفگی نجات می­دهند.

مردم نيز گاهی چنان مسحور دنیا شده و از قدرت تفکر و تعقل و بصیرتشان باز مي‌مانند كه با بعثت‌ها متولد نمي‌شوند و باید آنها را از دنيازدگي و غفلت و جهالت و خدافراموشي نجات دهند.

 

قرآن كريم در اين زمينه مي‌فرمايد :

در هر قوم و ملت (ي كه به هدايت أنبياء اعتنايي ندارند) ، ما سختي‌ها و حوادثي را قرار داده‌ايم تا مردم (خالقشان را به ياد آورند و فقط) به درگاه او تضرّع نمايند (و نيازشان را به هدايت الهي بفهمند.) :

 

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا إِلى‏ أُمَمٍ مِنْ قَبْلِكَ فَأَخَذْناهُمْ بِالْبَأْساءِ وَ الضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ يَتَضَرَّعُونَ (أنعام/42)


امير     1395/04/09 - 14:36
سلام عالي بود . واقعا بعضي وقت ها انسان نيازمند يك امداد قوي يا آمپول فشار داره . فقط خدا كنه اين آمپول موقعي نباشه كه ديگه كار از كار گذشته باشه

با سلام به شما و تشکر از اظهار نظر شما. متأسفانه « غفلت » و « جهالت » و « غرور » ، آنقدر زیاد است که ظلم و جنگ و جنایت و خیانت در تاریخ بشر روزافزون است و تمام انبیاء و أولیاء الهی که بهترین و مهربان ترین و منطقی ترین و خوش اخلاق ترین مردم بودند با انواع « ترور » از جامعه حذف شدند ، تا آنجا که خداوند در قرآن به این مجهزترین مخلوق خودش می‌فرماید : « مرگ بر انسان = قُتل الإنسان » پس بشر دائما نیازمند « هشدار » و انواع « گوشمالی » و « آمپول فشار » است و خداوند هم با انواع « بلاء » و « فتنه » دائما اسباب « بیداری » او را مهیا میکند. اما متأسفانه برخی از مردم ، « چنان بالاخانه را اجاره داده » و « چنان با قساوت قلب ، کوردل شده‌ » و در « ظواهر دنیای فانی » ، « غرق » شده‌ و « انگار مرده‌اند » که حتی « إنذار و تبشیر و تذکر » پیامبر أعظم صلی الله علیه و آله هم در آنها « کارساز » نیست. ( سَواءٌ عَلَيْهِمْ أَ أَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لا يُؤْمِنُونَ ) پس باید امیدوارانه در این روزها و شبهای پایانی این ضیافت شکوه الهی (خصوصا شب و روز بیست و هفتم آن که ممکن است شب قدر باشد) از خداوند رئوف و مهربان بخواهیم ظلمات وهم و جهل و گناه را از قلب ما و تمام مردم بزداید و با نور عقل و فهم و قرآن ، روشن و بیدار و « إحیاء » و تطهیرمان فرماید تا در ظهور آخرین حجتش و برافراشته شدن پرچم صداقت و عدالت و طهارت و أمنیت در تمام جهان سهیم باشیم.إن شاء الله تعالی

مرضیه نصیری     1395/03/14 - 18:21
سلام تأمل برانگیز بود. موفق و سلامت باشید.

با سلام . از ابراز نظر و دعای خیر شما ممنونم. امیدوارم ما و شما در پناه قرآن باشیم.