نشانة دروغ مذهبي‌نماها ؟تمام پیامبران الهي، دنیا را « محل آزمایش انسان » معرفی نموده و مردم را از « دنیاطلبی و ثروت اندوزی و قدرت طلبی » منع کرده و به « ساده زیستی » و « حمایت از مستضعفین » و « آخرت گرایی » فراخوانده اند.

اما در میان یهودیان، مسیحیان و مسلمانان، مردان و زناني را می­توان یافت که با چند رفتار به ظاهر مذهبی، ششدانگ بهشت را براي خودشان می پندارند و امام و انقلاب و اسلام را برای خود مصادره کرده اند، اما دور از چشم مردم، دائما دنبال ثروتهای آنچنانی، قدرتِ مافیایی، رفاه دنیوی و زندگی اشرافی و تجملّی هستند !!!

قرآن، در إثبات دروغِ اين مذهبي‌نماها، می فرماید آنها اگر در ایمانشان به خدا و آخرت، صادق بودند (و أعمال خداپسندانه ای داشتند) « تمناي مرگ » داشتند.

در حاليكه مذهبي‌نمايان دروغين، حتی بيش از مشركين به دنيا حريصند ، لذا نه تنها به خاطر تخلّفاتشان هرگز تمناي مرگ ندارند بلكه آرزويشان اينست كه « ايكاش هزار سال » عمر كنند :

قُلْ : إِن كَانَتْ لَكُمُ الدَّارُ الآَخِرَةُ عِندَ اللّهِ خَالِصَةً مِّن دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُاْ الْمَوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ (94)

وَ لَن يَتَمَنَّوْهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَيْدِيهِمْ وَ اللّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمينَ (95)

وَ لَتَجِدَنَّهُمْ أَحْرَصَ النَّاسِ عَلَى حَيَاةٍ وَ مِنَ الَّذِينَ أَشْرَكُواْ يَوَدُّ أَحَدُهُمْ لَوْ يُعَمَّرُ أَلْفَ سَنَةٍ وَ مَا هُوَ بِمُزَحْزِحِهِ مِنَ الْعَذَابِ أَن يُعَمَّرَ وَ اللّهُ بَصِيرٌ بِمَا يَعْمَلُونَ (بقره/96)


آذرباد     1396/04/11 - 03:07
باسلام واحترام خدمت استاد گرامی.آیا آزمایش انسان در دنیا در طول تاریخ در دوران های مختلف با هم فرق دارد یا دسته ای آزمایشات برای همه ی اقوام ثابت وجود دارد ؟مثلا آزمایشاتی که برای مسلمانان در آخر آخرالزمان وجود دارد با مردم مسیحی ویا یهودی متفا وت می باشد یا نه؟ آیا گنا هانی که مردم مسیحی ویا یهودی انجام می دهند به صرف اینکه گفته شود جزء فرهنگ آن ها می باشد صحیح است؟مثلا گفته می شود استفاده از مشروبات الکلی ویا اختلاط زن ومرد ، بی حجابی از دوران کودکی به عنوان امری عادی تلقی می شود وبا این خصوصیات بزرگ شده اند لذا دیدگاه نسبت به فرهنگ غربی که فرهنگ دین در آن کم رنگ است کاملا شفاف بیان نمی شود .تشکر از راهنمایی شما

با سلام به شما و سلام به پرسش شما. همانطور که « چهار عمل : جمع و تفریق و ضرب و تقسیم » در حلّ تمام « مسائل ریاضی ( با هر صورت مسئله ای)» ثابت هستند ، « سنت های الهی » و « ابتلائات و فتنه ها » هم برای تمام مردم طول تاریخ ثابت هستند. قرآن در آیه 155 سوره بقره می فرماید : تمام افراد بشر با : چیزهایی از جنس : خوف ، جوع و نقص در اموال و أنفس و ثمرات ، آزمایش می شوید. لذا برای آنهایی که نگاه تاریخی دارند ، حوادث دائما « تکرار » می شوند پس هر روز عاشورا و هر مکانی کربلا و تمام مردم فقط در دو جبهه حق و باطل قرار دارند. به همین خاطر قرآن بارها از ما می خواهد « سرانجام » فراعنه و قارون ها و هامان ها و اقوام گذشته را با دقت ببینیم : سیروا فی الارض فانظروا کیف کان عاقبه ....