منتظر شبیه کیست ؟منتظر شبیه کدام رزمنده در منطقه ی جنگی است ؟


آذرباد     1395/07/08 - 01:28
سلام. تشکراز شما استاد عزیز.مسلما دانش آموزانی که امتحان را جدی گرفتند وبرای کنکور زحمت کشیدند بسیار مشتاق ودر عین حال نگران نتایج هستند پس انتظار برای مطلوب خود در انان قویتر است.منتظر واقعی حضور وظهور منجی را لازم می داند وباورکرده ووبرای تحقق آن سعی می کند تستهای آزمون ظهور را بشناسد وانتخاب کند ان شاء الله قبول شود.

با سلام و ممنون از اظهار نظرهای مومنانه ی شما. شرکت کنندگان کنکور منتظر « پرسشنامه » هستند تا به بهانه ی آن ، « علم و فهم و درک و معرفت خودشان » را « ابراز و إظهار » و « لیاقت و قابلیت و ظرفیت » مناسب برای « خروج از رحم مدرسه » و « متولد شدن » و ورود به « رحم دانشگاه » را « اثبات » نمایند. به نظر می رسد « شیعه مومن منتظِر » هم « بدون توقع از منتظَر » ، انتظار دارد با « ظهور آخرین حجت الهی » متولد شود تا بتواند « محبت و اطاعت و تبعیت و عشق خود » را به « حق » ابراز و اظهار کند و به اوج رشد و شکوفایی و کمال و تعالی و تقرب برسد و از « رحمانیت » به « رحیمیت » پرواز کند. اللهم ارزقنا

آذرباد     1395/07/02 - 03:53
سلام باتشکر.منتظررزمنده ای همیشه آماده وهمیشه در حال تمرین وهمیشه هوشیار وبیدار با اندیشه ای پویا آماده انو اع رزمهای فرهنگی واعتقادی جسمانی وعلمی و...منتظر چون رزمنده بی سیم خود را با ارتباط با دیده بان فعال نگه میدارد وگوش به فرمان دیده بان است .

با سلام و تشکر از اظهار نظر خوب شما. بله ، شخص « منتظر » ، « تمام فعالیتهای خودش را » ، « حول محور مهمان » ، تنظیم می کند. « منتظر » ، منتظر آمدن مهمان است تا « خودش » را برای او « ابراز » کند. تا « گفتار ، رفتار ، اخلاق » خود را به « زیبایی » برای مهمانش به نمایش گذارد. منتظر ، « تمام آلودگی ها و زشتی ها و هر چیز غیر منطقی » را از « فضایی » که قرار است مهمان در آن وارد شود ، از بین می برد ؟؟؟ منتظر ، « حضور » مهمان را از قبل و « با تمام وجودش » ، « تحسّس » کرده و فقط منتظر « ظهور » مهمان است. به نظر شما « بازیگران تئاتر » منتظر آمدن « تماشاچیان » هستند یا « تماشاچیان » منتظر « هنر نمایی بازیگران » ؟؟؟ با اینکه هر دو ، منتظرند اما کدام منتظرترند ؟ و انتظارشان چه فرقی با هم دارد ؟ به نظر شما دانش آموزانی که منتظر « اعلام قبولی خود در کنکور » هستند منتظرترند یا دانشگاهیان منتظر « ورود دانشجویان جدید » ؟ با اینکه هر دو منتظرند اما کدام منتظرترند ؟ و انتظارشان چه فرقی با هم دارد ؟

محمّدی     1394/05/16 - 22:04
سلام، شبیه رزمنده‌ای که در حال پاکسازی میدان مین می‌باشد؛ و یا رزمنده‌ای که در حال جنگ بوده و منتظر پشتیبانی می‌باشد.

با سلام به شما و تشکر از پاسختان. به نظر می رسد : مردم به دو منظور انتظار می کشند : گروه اول : در تمام آزمون ها و مسابقات ، تمام شرکت کنندگان و بازیکنان ، بعد از مدتها تمرین و ممارست !؟ ، « منتظر » مجوز « ابراز » استعدادها و هنرمندیها و علم و معرفت خویش و منتظر « هنرنمایی » خود هستند. اما گروه دوم : نشسته اند تا دیگری بیاید و کاری برای آنها انجام دهد. بنی اسرائیل در پای کوه طور « منتظر فرج » بودند اما به حضرت موسی علیه السلام گفتند : تو با خدایت بروید و دو نفری بیت المقدس را از اغیار پاکسازی کنید تا ما وارد آن شویم. که مورد لعنت الهی قرار گرفته و سرگردان شدند.

مطهره تابش     1394/03/28 - 16:59
بنظرمن منتظرشبیه رزمنده ای است که باتوجه به نقش خود ،تخصص لازم خود را کسب کرده ودر جبهه با لباس رزمی مناسب،کاملا اماده باش ودر انتظار فرمان است

با سلام و تشکر از پاسخ شما. به نظر من ، تشبیهتان درست است. و شاید بشود گفت « منتظر » مانند : دوندگان و مسابقه دهندگان تمرین کرده و آماده ای است که با اتومبیل یا موتور یا اسب و یا دوچرخه ی خود منتظر « سوت » آغاز مسابقه هستند تا « حداکثر » توانایی و قدرت و دقت و سرعت و ذکاوت و هنرمندی و صبر و استقامت خود را در جهت مشخصی « ابراز » کنند. در این صورت باید ببینیم ما چقدر برای « سوت » آغاز « ظهور » و مبارزات همه جانبه در جهت استقرار عدالت و أمنیت و صداقت و طهارت در جهان آماده ایم.